MISHA ALPERIN – fortepian

Misha Alperin fot. Pietro BandiniPochodzący z Ukrainy pianista jazzowy, kompozytor i aranżer, lider Moscow Art Trio. Obecnie mieszka w Norwegii, jest profesorem Norweskiej Akademii Muzycznej, gdzie uczy w klasie fortepianu, improwizacji oraz kompozycji. Nagrał 6 albumów dla prestiżowej wytwórni ECM. Oprócz autorskich kompozycji wykonuje utwory jazzowe oraz występuje z repertuarem inspirowanym muzyką klasyczną oraz tradycyjną muzyką państw wschodnich i skandynawskich.
więcej…

JUSTYNA DANCZOWSKA – fortepian

Justyna DanczowskaWielokrotna laureatka festiwali pianistycznych. Występowała z takimi artystami jak Ilya Gringolts, Kaja Danczowska, Bartosz Koziak, Agata Szymczewska oraz Piotr Pławner. W jej dorobku fonograficznym znajduje się płyta z utworami na skrzypce i fortepian Karola Szymanowskiego nagrana wraz z Kają Danczowską w roku 2007 (nominowana do Fryderyka 2009) oraz wydana w 2011 roku płyta z utworami Schuberta, Schumanna, Piatigorskiego i Danczowskiego, które artystka wykonuje wraz z wiolonczelistą Bartoszem Koziakiem. Od 2006 pracuje w Akademii Muzycznej w Krakowie jako pianistka-kameralistka.
więcej…

ALEKSANDER DĘBICZ – fortepian

Aleksander DebiczUrodzony we Wrocławiu wszechstronny pianista, improwizator, poruszający się w różnych stylach muzycznych. Zwycięzca międzynarodowego konkursu kompozytorskiego Transatlantyk Instant Composition Contest, Poznań 2013. Często uprawia kameralistykę, współtworzy duet z saksofonistą Wojciechem Psiukiem (Psiuk&Dębicz Duo), skupiający się na najciekawszych przykładach nurtu współczesnej muzyki klasycznej. Współpracuje ze śpiewakami i wokalistami rozrywkowymi. Bierze udział w projektach muzyki jazzowej i popowej..
więcej…

JAKUB GUCIK – wiolonczela

Jakub GucikWspółpracował z Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej, Orkiestrą Temporanea, Krakowskim Zespołem Kameralnym. Zainteresowanie muzyką współczesną zaowocowało współpracą z litewską pianistką Ramintą Lampsatis oraz kompozytorami: Krzysztofem Kostrzewą, Emilem Bernardem Wojtackim, Michałem Jakubem Paparą, Michałem Gronowiczem. Jest pierwszym wiolonczelistą i solistą Orkiestry Kameralnej Archetti, z którą występował w Polsce, Niemczech, Austrii i Belgi, zdobywając laury na kilku międzynarodowych festiwalach.
więcej…

ADAM KLOCEK – dyrygent

Adam KlocekOkreślony przez Krzysztofa Pendereckiego jako „jeden z najbardziej obiecujących dyrygentów młodszej generacji” dyrygent, wiolonczelista i kompozytor. Dyrektor Filharmonii Kaliskiej oraz Dyrektor Artystyczny Filharmonii Częstochowskiej, orkiestry Młoda Polska Filharmonia i Multimedia Amber Road Festiwal. Jako adiunkt wykłada w Akademii Muzycznej w Krakowie. Jest autorem muzyki kameralnej, symfonicznej, filmowej. W roku 2008 został uhonorowany członkostwem honorowym Związku Kompozytorów Rosyjskich.
więcej…

DOMINIK KOSSAKOWSKI – skrzypce

Dominik KossakowskiMuzyk orkiestrowy, kameralista i kompozytor. Koncertował w takich miejscach, jak: Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego S-1, sale koncertowe Filharmonii Krakowskiej, Częstochowskiej, Kaliskiej, Wrocławskiej i Pomorskiej. Od 2011 roku pełni funkcję koncertmistrza i solisty Młodej Polskiej Filharmonii pod dyrekcją Adama Klocka. Wziął udział w pięciu trasach koncertowych z tym zespołem, wykonując dzieła Beethovena, Mozarta, Góreckiego, Kilara i Vivaldiego.
więcej…

ALEKSANDRA KULS – skrzypce

Aleksandra KulsMłoda skrzypaczka, która podczas Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w roku 2011 zdobyła nagrodę Niezależnej Kapituły Krytyków – za „szczerość i radość muzykowania, za naturalne emocje wyrażane w grze”. Występowała jako solistka w Belgii, Norwegii, na Ukrainie (z Orkiestrą Filharmonii Lwowskiej), w Brazylii (z Orquestra Sinfonica do Parana), w Niemczech (z Orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej). Uczestniczyła w kursach mistrzowskich Maxima Vengerova w Gdańsku. Jest laureatką Paszportu „Polityki” 2011 w kategorii muzyka poważna.
więcej…

WŁODEK PAWLIK – fortepian

Wlodek PawlikPianista, pedagog, kompozytor muzyki jazzowej, filmowej, teatralnej, symfonicznej, wokalnej i kameralnej. Uzyskał doktorat na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, gdzie aktualnie prowadzi wykłady z improwizacji. W jego dorobku znajduje się ponad 20 autorskich płyt, szereg dzieł muzyki filmowej i kompozycji współczesnych. Koncertuje na wszystkich kontynentach oraz podczas prestiżowych festiwali jazzowych i muzyki poważnej. Magazyn festiwalowy „Who is who at North Jazz Festival 1998” określił go zaszczytnym mianem „Vladimir Horowitz of jazz”. Działalność koncertowa i dorobek fonograficzny artysty zyskały również szerokie uznanie międzynarodowych mediów.
więcej…

TOMASZ SOWA – klarnet

Tomasz SowaKoncertował w wielu znamienitych salach koncertowych w Polsce, a także na Słowacji, w Czechach, Niemczech, Szwajcarii, Grecji i RPA. Jako członek Młodej Polskiej Filharmonii pod kierownictwem Adama Klocka corocznie odbywa dwutygodniową trasę koncertową po czołowych polskich filharmoniach. Występował podczas takich festiwali, jak: Międzynarodowy Festiwal im. Jana Kiepury, Międzynarodowy Festiwal im. Adama Didura, Festiwal „Kraków o zmierzchu”. Stale współpracuje z Radiową Filharmonią New Art, CordaCracovia.
więcej…

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII KALISKIEJ

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii KaliskiejZespół występował z wybitnymi polskimi solistami i dyrygentami, są wśród nich: Dimitry Vasiliev, Wanda Wiłkomirska, Janusz Olejniczak, Piotr Paleczny, Rafał Blechacz, Ewa Pobłocka, Wiesław Ochman, Konstanty Andrzej Kulka, Waldemar Malicki, Bogusław Madey. Orkiestra występowała w Filharmonii Narodowej, Studiu Koncertowym Polskiego Radia S-1, Filharmonii Wrocławskiej i Poznańskiej. Posiada w swoim dorobku kilka wydawnictw płytowych. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej jest obecnie postrzegana przez artystów i krytykę jako jeden z wyróżniających się zespołów orkiestrowych w kraju.
więcej…

MAJA KLESZCZ & INCARNATIONS

Maja Kleszcz & Incarnations„IncarNations” to projekt Mai Kleszcz i Wojtka Krzaka, artystów, którzy poznali się przy okazji współpracy z Kapelą ze Wsi Warszawa. Wydana w 2010 roku debiutancka płyta „Radio Retro” stała się objawieniem na rodzimym rynku muzycznym, zyskując entuzjastyczne opinie branży – tytuł Płyty Roku tygodnika „Polityka” oraz nominacje do innych nagród („Fryderyk”, Nagroda Programu Trzeciego „Mateusz”, Nagroda TVP Kultura „Gwarancje Kultury”). Podobne recenzje zbiera wydana w 2012 roku płyta „Odeon”, która udowodniła, że udany debiut nie był tylko jednorazowym wydarzeniem, ale kolejnym krokiem w rozwoju jednej z najciekawszych polskich wokalistek.
więcej…

HORNY TREES

Horny TreesTrójka przyjaciół, artystów muzyków, których połączyła głęboka dendrologiczna pasja. Wszelkie opisy ich twórczości oznaczają po prostu, że Szamburski, Trifonidis i Zemler – muzycy związani ze środowiskiem warszawskiej wytwórni Lado ABC – grają piękną i prawdziwą muzykę dla siebie i dla Was. Horny Trees wyróżnia telepatyczna komunikacja i szybkość reakcji, dzięki czemu są w stanie stworzyć muzykę, która sprawia wrażenie precyzyjnie zakomponowanych i zaaranżowanych wypowiedzi dźwiękowych.
więcej…

LUDOJAD

ludojadLudojad jest młody i przystojny. Urodził się w 2010 roku w Świnoujściu. Jego poszczególne członki mogą być znane z takich formacji jak Statek Kosmiczny Gniazdo Konia, Budowa, Popend, Ząb Czasu, Jamajsky Natural, Wind Mark Trio. Największym jak dotychczas sukcesem grupy była wygrana w konkursie Machiny:  nagranie płyty oraz 100 000 zł na promocję. Ludojad nie ma jeszcze wydawcy, ale chciałby, żeby była to najlepsza firma na świecie, dzięki której zrobi oszałamiającą międzynarodową karierę.
więcej…

SMKKPM ULTRA

smkkpm ultraKrakowski kolektyw wyśmienitych artystów pochodzących z różnych środowisk, którzy spotykają się wspólnie na scenie, by popuścić wodze fantazji. Grupa jest związana z Sekcją Muzyczną Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą, która gościła podczas ubiegłorocznej edycji Festiwalu Wszystkie Strony Świata, zyskując w Puławach wiernych fanów. Zespół, ozłocony tryumfami, postanowił wprowadzić zupełnie nową jakość do imprez masowych. Już sam debiut okazał się spektakularnym sukcesem.
więcej…

VOŁOSI

VolosiZespół wyznaczający na polskiej scenie muzycznej zupełnie nową jakość. Ten improwizujący kwintet smyczkowy swoje charakterystyczne brzmienie zawdzięcza współpracy muzyków klasycznych z ludowymi. Efekt końcowy nie mieści się jednak w kategorii popularnej muzyki folk. Jest on znacznie bliższy chopinowskiej idei nadania muzyce tradycyjnej znamion sztuki wysokiej.
więcej…