HORNY TREES – badanie puszczy dźwiękowej

Muzycy warszawskiego trio – Szamburski, Trifonidis i Zemler – w głębi duszy uważają się za leśników: opiekunów i badaczy dźwiękowej puszczy. Na swej drodze napotykają wiele odmian drzew. Jedne hołubią i darzą szacunkiem, inne gatunki bezlitośnie trzebią. Robią to razem, jednogłośnie! Jednak najbardziej fascynuje ich odnajdywanie młodych pędów, samych początków idei oraz myśli. Na tej leśnej ściółce Trifonidis, Zemler i Szamburski przy pomocy prawdziwych drewnianych instrumentów wnikliwie wypatrują pełnych energii i skrajnego podniecenia sprośnych pędów. Leśnicy pielęgnują je, dbają o ich dorodny wzrost i co najważniejsze – robią to z prawdziwą pasją i miłością. Ich muzyka to niemal audiodrama! To wykonywane na żywo, unikalne i pełne magii słuchowisko muzyczne, spojone dopracowaną formą. Artyści bawią się muzyką, eksperymentują, aby w rodzących się wciąż na nowo interakcjach i melodiach odnaleźć radość oraz zarazić nią słuchaczy. Prowadzą ich w nieznane, w najrzadziej odwiedzane zakamarki lasu, w których czai się…

„Rozpościera się przed nami obraz lasu, jakiego wcześniej nie znaliśmy – wciąż pięknego i dostojnego, ale także pełnego tajemnic i przyziemnych skłonności. Kto powiedział, że dendrologia musi być nudna?” (Życie Warszawy)

„To obdarzeni nieprzeciętną wyobraźnią, zmysłem improwizacyjnym i szczególnym wyczuciem melodyjności instrumentaliści. Od morderczego grindcore-jazzu, przez free jazz i free rock, granie bigbandowe, muzykę filmową i teatralną, funk, po muzykę żydowską. Jest tu coś dla zakochanych i dla zwolenników pogo, dla zasypiających i dla tych, którzy lubią, gdy włosy stają im dęba”. (Co Jest Grane)

Improwizacje muzyków stale poszukują formy, dbają o czas i narrację, przez co w naturalny sposób stają się niezwykłą, osobistą opowieścią. Podczas Festiwalu Wszystkie Strony Świata trójka leśników poprowadzi słuchaczy ścieżkami drugiego atlasu zatytułowanego „Branches of Dirty Delight“ (Lado ABC 2009). Chociaż ostateczny kształt tego muzycznego, improwizowanego spektaklu nie sposób zawczasu zaprojektować, być może podczas wycieczki natrafimy na takie atrakcyjne punkty leśne, jak:

1. Ungay
2. Suicidal Tendencies
3. Double Tempo Sucks
4. Teresa’s Death
5. Kujaviak Goes Shitty
6. Interlude
7. Double Tempo Sucks Even More
8. Don’t Wait For Me
9. Kosmische Tanzbude
10. The House Of Gonzo
11. Our Little Love Supreme
12. Thank You A Hundred Times
13. Lith
14. Nietzsche’s Song
15. Branches Of Dirty Delight

PRZECZYTAJ BIOGRAM ZESPOŁU: HORNY TREES
ZNAJDŹ W PROGRAMIE: 05.11.2013 | WTOREK 19:00

www.facebook.com/HornyTrees
www.myspace.com/hornytrees
www.ladoabc.com
www.facebook.com/ladoabc