RETRO ZAKOŃCZENIE

10 | 11 | 2013

W ostatni dzień festiwalu przeniesiemy się w czasie. A to za sprawą koncertu Mai Kleszcz z zespołem Incarnations, który poprowadzi nas drogami reggae, swingu, jazzu i big beatu. Muzykom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej pod dyrekcją Adama Klocka.

news 16 www.incarnations.plProjekt „INCARNATIONS” – wynik muzycznego romansu wokalistki Mai Kleszcz z gitarzystą Wojtkiem Krzakiem – przyniósł jak dotąd dwa albumy. Zarówno „Radio Retro” jak i „Odeon” spotkały się z entuzjazmem dziennikarzy, którzy mówili o „audycji obowiązkowej” i „retroekstazie”, oraz przyniosły artystom liczne nagrody i nominacje. Staromodny sznyt kameralnych utworów łączy się tutaj z odważnym ujęciem tematów bluesowych, jazzowych, soulowych i folkowych. „Staliśmy się zespołem ‚elitarnym’, co jest dla nas bardzo dobrą opcją. Elitarnym w tym znaczeniu, że publiczność jest pewna, że nie idziemy na łatwiznę, nie staramy się jej oszukiwać tanimi sztuczkami.” Ważny element stanowią piękne i pełne emocji teksty, które dla Mai pisze od lat Bogdan Loebl, autor takich evergreenów jak „Kiedy byłem małym chłopcem” czy „Rzeka dzieciństwa”.

Maja Kleszcz – laureatka wyróżnienia specjalnego 31. Przeglądu Piosenki Aktorskiej – to oszczędna i szczera artystka, która w czasach gdy wszyscy chcą krzyczeć na swój temat, mówi szeptem. Obdarzona wyjątkowym głosem, porównywana jest do Elli Fitzgerald, Billie Holiday i Amy Winehouse. Ale najważniejsze, że rodzimi krytycy przyznali jej jednogłośnie miejsce w ekstraklasie polskich wokalistek. Razem z odpowiedzialnym za muzykę Wojtkiem Krzakiem zdobywali szlify na najznakomitszych scenach świata – od Nowego Jorku, przez Londyn, po Tokio. Wojtek i Maja poznali się w Kapeli ze Wsi Warszawa i są razem już dziesięć lat. Dziś spotkają się z puławską publicznością. Koncert o godz. 19 w „Domu Chemika”.