WŁODEK PAWLIK I ADAM KLOCEK NOMINOWANI DO GRAMMY 2014

09 | 12 | 2013

GRAMMY, czyli tak zwane „muzyczne Oskary”, to nagrody przyznawane od ponad pięćdziesięciu lat. Z wielką przyjemnością informujemy, że album „Night In Calisia” nagrany przez Randy Breckera, Włodka Pawlika i Filharmonię Kaliską pod dyrekcją Adama Klocka uzyskał nominację w kategorii „Best Large Jazz Ensemble Album”.

news 17 pawlik wss fot. Krzysztof WojcikPianista, pedagog, kompozytor muzyki jazzowej, filmowej, teatralnej, symfonicznej, wokalnej i kameralnej. WŁODEK PAWLIK uzyskał doktorat na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, gdzie aktualnie prowadzi wykłady z improwizacji. W jego dorobku znajduje się ponad 20 autorskich płyt, szereg dzieł muzyki filmowej i kompozycji współczesnych. Koncertuje na wszystkich kontynentach oraz podczas prestiżowych festiwali jazzowych i muzyki poważnej. Magazyn festiwalowy „Who is who at North Jazz Festival 1998” określił go zaszczytnym mianem „Vladimir Horowitz of jazz”. Działalność koncertowa i dorobek fonograficzny artysty zyskały również szerokie uznanie międzynarodowych mediów.

Włodek Pawlik występował w Puławach kilkakrotnie – w listopadzie 2013 roku publiczność festiwalu Wszystkie Strony Świata mogła uczestniczyć w światowym prawykonaniu „II Koncertu fortepianowego” jego autorstwa. Włodek Pawlik tak zapowiadał wówczas to wydarzenie: „Orkiestra Filharmonii Kaliskiej jest od lat stałym partnerem jeśli chodzi o moje orkiestrowe projekty.”

„Night In Calisia” to kolejny efekt współpracy Włodka Pawlika z amerykańskim trębaczem Randy Breckerem. Ich muzyczna podróż zaowocowała jak dotąd nie jedynym albumem i wieloma koncertami, by wspomnieć tylko utrzymany w konwencji nowoczesnego main streamu „Turtles” z 1995 czy „Nostalgic Journey – Tykocin Jazz Suite” z 2009 roku. W wywiadzie dla magazynu „Jazz Forum” Włodek Pawlik tak mówi o swojej współpracy z trębaczem: „Mam to szczęście, że znalazłem dla siebie wymarzonego solistę do moich jazzowo-orkiestrowych projektów.” Album powstał w związku z obchodami 1850-lecia powstania Kalisza oraz na zamówienie Władz Miasta, a pomysłodawcą zwrócenia się z zaproszeniem do udziału w projekcie do Breckera był dyrygent ADAM KLOCEK, dyrektor Filharmonii Kaliskiej oraz Dyrektor Artystyczny Puławskiego Festiwalu Muzycznego Wszystkie Strony Świata.

Rozstrzygnięcie i ceremonia wręczenia „muzycznych Oskarów” odbędzie się 26 stycznia 2014 roku. Trzymamy kciuki i gratulujemy polskim artystom.