GAŁĘZIE MUZYCZNYCH ROZKOSZY

05 | 11 | 2013

Kolejny dzień festiwalu i kolejne muzyczne przyjemności. Gośćmi Wszystkich Stron Świata będzie dziś warszawskie trio Horny Trees, które poprowadzi nas nieznanymi ścieżkami dźwiękowej puszczy.

news 11 horny treesSzamburski, Trifonidis i Zemler to muzycy znani z takich projektów jak Tupika, SzaZaZe, Cukunft, Trifonidis Free Orchestra, Incarnations. Związani są ze środowiskiem warszawskiej wytwórni Lado ABC, promującej osiągnięcia sceny muzyki niezależnej i improwizowanej.

Połączyła ich dendrologiczna pasja. Mówią, że są leśnikami: opiekunami i badaczami dźwiękowej puszczy. Na leśnej ściółce oraz przy pomocy prawdziwych drewnianych instrumentów wnikliwie wypatrują pełnych energii, młodych pędów. Grają muzykę piękną i prawdziwą, a improwizując wspólnie na scenie, porozumiewają się telepatycznie. Ich muzyka to niemal audiodrama. To wykonywane na żywo, unikalne i pełne magii słuchowisko muzyczne, spojone dopracowaną formą.  Artyści bawią się muzyką, eksperymentują, aby w rodzących się wciąż na nowo interakcjach i melodiach odnaleźć radość oraz zarazić nią słuchaczy. Prowadzą ich w nieznane, w najrzadziej odwiedzane zakamarki lasu, w których czai się…

Podczas Festiwalu Wszystkie Strony Świata trójka leśników poprowadzi słuchaczy ścieżkami drugiego atlasu zatytułowanego „Branches of Dirty Delight“ (Lado ABC 2009). Koncert rozpocznie się o godz. 19. Bilety można dostać w kasach POK „Dom Chemika”.