Inauguracja Festiwalu Wszystkie Strony Świata

03 | 11 | 2013

„II Koncert fortepianowy” Włodka Pawlika napisany specjalnie dla Festiwalu otworzy dzisiaj Puławski Festiwal Muzyczny Wszystkie Strony Świata.

news 09 fot-grzegorz-trzpilNajlepszą rekomendacją Festiwalu jest fakt, że artyści chętnie wracają do Puław. Włodek Pawlik – nasz gość specjalny – często wspomina swój solowy koncert podczas pierwszej edycji Festiwalu i ubiegłoroczne wykonanie utworu „We are from here”.

Tym razem przygotował coś wyjątkowego:  „Ten koncert to utwór mieniący się różnorodnymi kodami stylistycznymi, tak dawnymi, nawiązującymi do muzyki choćby Renesansu czy Romantyzmu, jak i współczesnymi” – wyjaśnia. Obok „II Koncertu” Włodka Pawlika usłyszymy również: „Divertimento F-Dur” Mozarta i „Koncert na orkiestrę smyczkową” Grażyny Bacewicz. W Domu Chemika zagra Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej, którą poprowadzi Adam Klocek, Dyrektor Artystyczny Festiwalu.

Charakterystyczna dla Wszystkich Stron Świata jest muzyczna różnorodność: repertuar klasyków w najlepszych wykonaniach zestawiamy z zaskakującymi improwizacjami. W tym roku posłuchamy mistycznego „Kwartetu na koniec czasu” Oliviera Messiaena, recitalu skrzypcowego Aleksandry Kuls. Ucieszą się wielbiciele jazzowych nastrojów Mishy Alperina i retro tematów Mai Kleszcz, która zaśpiewa swoje utwory w towarzystwie orkiestry. Dźwiękowa puszcza Horny Trees, muzyka świata Vołochów oraz niespodzianki Sceny OFF sprawiają, że każdy meloman znajdzie coś dla siebie.

Festiwalowa podróż od Mozarta do szlagierów lat sześćdziesiątych potrwa do 10 listopada. Do zobaczenia w Puławach. Zachęcamy również do odwiedzenia naszej strony internetowej oraz profilu na FB: www.facebook.com/WszystkieStronySwiata.