MUZYKA POLSKICH ATEN

o festiwaluWszystkie Strony Świata to muzyczne święto Puław. Wznosimy muzyczne mosty między muzyką poważną, jazzową i ludową. Podobnie jak w roku ubiegłym spoglądamy także w stronę sceny awangardowej i offowej. Zestawiamy wybitne dzieła przeszłości z nowatorskimi interpretacjami i aktualnymi trendami, przekraczamy granice – geograficzne i gatunkowe – udowadniając, że muzyka nie musi ograniczać się tylko do właściwego sobie odbiorcy, że warto sięgać po to, co dotychczas nieznane. Wierzymy, że każdy meloman, gość dużych sal koncertowych, może zachwycić się także klubowym koncertem i nieprawomyślnymi pomysłami muzycznymi.

Puławy wraz z Pałacem Książąt Czartoryskich to historyczny ośrodek kultury oświeceniowej. Na przełomie XVIII i XIX wieku miasto stało się dominującym ośrodkiem narodowej kultury, w którym kwitła literatura, sztuka, muzyka i teatr. W XIX wieku było ono określane były mianem „Polskich Aten”. Obecnie Puławy stanowią ośrodek o jednym z najwyższych w Polsce współczynniku osób z wyższym wykształceniem. Jednocześnie – kładziony jest nacisk na kształcenie w naukach ścisłych i technicznych. Festiwal Wszystkie Strony Świata jest pomyślany jako wydarzenie mające służyć odbudowywaniu tradycji humanistycznej i kulturalnej tego ośrodka.

W poprzednich edycjach w Puławach gościli m.in.: Kwartet Borodina, Orkiestra Warsaw Camerata, Kameraliści NOSPR w Katowicach, Ewa Pobłocka, Leticia Muñoz Moreno, Gaba Kulka, Natalia Przybysz, Dimitry Vasiliev, Dudu Carmel, Edicon Ruiz, Rafał Zambrzycki-Payne, Eyal Ein-Habar, Gregoire Maret, Włodek Pawlik, Janusza Grzywacz, Adam Strug, Karol Kozłowski, Marcin Masecki, zespoły Laboratorium, Profesjonalizm, Levity, Alte Zachen i Latające Pięści. W tym roku usłyszymy m.in. Orkiestrę Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej pod dyrekcją Adama Klocka, Włodka Pawlika, Mishę Alperina oraz zespoły Vołosi i Horny Trees.

Szczegółowe informacje o tegorocznym festiwalu znaleźć można w zakładkach: artyści, repertuar, program oraz w dziale aktualności. Zapraszamy do Puław w terminie 3-10 listopada 2013.