NIE MUZYKA! ŚWIATŁO!

09 | 11 | 2013

Powoli zbliżamy się niestety do końca festiwalu. Przedostatni dzień to mocny akcent Sceny OFF oraz dwa zespoły, które przyjeżdżają do Puław z Krakowa i Świnoujścia. Wspólny mianownik SMKKPM Ultra i Ludojada stanowią: żart-disco, taniec i światło.

news 15 scena offRozpocznie krakowski skład o tajemniczej nazwie SMKKPM ULTRA, pod którą ukrywa się znana puławskiej publiczności z zeszłorocznej edycji festiwalu Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą. Już sam ultra-debiut okazał się spektakularnym sukcesem. Uczestnicy festiwalu twórczości żenującej Zacieralia połamali ręce od oklasków, a peleton gwiazd muzyki rozrywkowej zdarł gardło na komplementach. Spotkanie z Kuźnią w składzie ultra to więcej wszystkiego! To pomylona dawka trap-core-punk-folku, ultra-szybkie solówki, miażdżące partie basu i oślepiające światła. Grają muzykę spektakularną. Ich piosenki są o miłości w bezlitosnym, cybernetycznym świecie, a także o apokalipsach, dyskotekach, motorach, rewolucjach społecznych i zwierzętach.

Jako kolejny pojawi się świnoujski LUDOJAD. Zespół porywa wyrafinowanymi dźwiękami z pogranicza jazzu, techno i rumuńskiej muzyki psychodelicznej. Widownia z reguły godzi się na pożarcie, wpada w trans i podryguje wesoło. Ludojad nie cierpi nudy, lubi przebierać się w ciuszki światowych kreatorów mody, a w swoje koncerty wkłada maksimum serca, trochę jodu i świeżą bałtycką bryzę. Niektóre ich utwory powstały przy współpracy z przyjacielem Ludojada – Andrzejem Smolikiem. Największym sukcesem była jak dotąd wygrana w konkursie Machiny: realizacja płyty oraz 100 000 zł na promocję. Ludojad nie ma jeszcze wydawcy, ale chciałby, żeby była to najlepsza firma na świecie, dzięki której zrobi oszałamiającą międzynarodową karierę.

Na dzisiejszy koncert w klubie muzycznym Smok wstęp jest wolny. Przybywajcie tłumnie. Zaczynamy, gdy grzeczne dzieci już śpią – o godz. 21.