RETROEKSTAZA W TRĄBCE EUSTACHIUSZA

14 | 10 | 2013

W Kapeli ze Wsi Warszawa reanimowali słowiańskie tradycje, teraz zbliżyli się do jazzu, swingu i wczesnego r’n'b. Maja Kleszcz & Incartations 10 listopada zamkną 4. edycję Puławskiego Festiwalu Wszystkie Strony Świata.

news 02 maja kleszcz & incarnationsPrzywiozą nam prawdziwie wyśpiewane emocje, utwory staromodnie staranne, nie obliczone na szybki zysk i blichtr. Wokalistka Maja Kleszcz zachwyca głębią głosu. John Duigan, reżyser wielu hollywoodzkich filmów, gdy tylko ją usłyszał, z miejsca zaproponował jej współpracę przy swoim najnowszym filmie „Careless love”. Czy na nas zadziała podobnie?

Ważny filar projektu stanowi muzyka – w projekcie IncarNations odpowiedzialny jest za nią Wojtek Krzak. Duet zdobywał szlify na najznakomitszych scenach: od Nowego Jorku, przez Londyn, po Tokio. To doświadczenie pozwala artystom tworzyć piosenki nawiązujące do ważnych tradycji muzycznych świata. Teksty dla Mai Kleszcz od lat pisze Bogdan Loebl – poeta, prozaik, autor evergreenów pisanych dla takich artystów jak Tadeusz Nalepa czy Stan Borys („Kiedy byłem małym chłopcem”, „Rzeka dzieciństwa”).

Jak dotąd IncarNations ma na swoim koncie dwa albumy: „Radio Retro” (2010) i „ Odeon” (2012). Pierwszy określany był przez krytykę mianem „audycji obowiązkowej” i „retroekstazy”. Druga płyta wzmacnia pozycję muzyków na rynku fonograficznym. Projekt IncarNations to kameralne i wysmakowane utwory, wzbogacone o motywy reggae, wczesne r’n'b, swing, klasyczny jazz oraz big beat. Ostrzegamy – od tej mieszanki łatwo się uzależnić!

Mai Kleszcz i IncarNations w Puławach towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej pod dyrekcją Adama Klocka.