SCENA OFF | SMKKPM ULTRA – muzyka spektakularna, LUDOJAD – nowoczesna muzyka do tańca

Idzie nowe! Podczas Wszystkich Stron Świata chcemy także promować artystów niezależnej sceny muzycznej. Kontynuując zapoczątkowany podczas ubiegłorocznej edycji projekt „Scena off”, zaplanowaliśmy dwa koncerty, których wspólny mianownik wyznaczają: żart-disco, taniec i światło.

Jako pierwszy zaprezentuje się krakowski skład o tajemniczej nazwie SMKKPM ULTRA. Ukrywa się pod nią znana puławskiej publiczności z zeszłorocznej edycji festiwalu Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn (z Olą) w składzie ultra. Czyli więcej wszystkiego! Bo spotkanie z Kuźnią w składzie ultra to niezwykłe, energetyczne przeżycie. To pomylona dawka trap-core-punk-folku, ultra-szybkie solówki, miażdżące partie basu i oślepiające światła. Zgodnie z hasłem: „Nie liczy się muzyka! Liczy się światło!”. W tym wydaniu muzycy wkładają strój szaleńca. Mówią o sobie: „Jeśli życie to taniec, to czeka nas życie wieczne”. Ich piosenki są o miłości w bezlitosnym, cybernetycznym świecie, a także o dyskotekach, motorach i rewolucjach społecznych. Całość okraszona folkową nutką fantazji i najbardziej poronioną dawką rapu.

Tego samego wieczoru na scenie puławskiego klubu Smok pojawi się, by pożreć publiczność, zespół LUDOJAD. Grupa reprezentuje świnoujską scenę muzyczną. Można wręcz powiedzieć, że skupia ona w sobie to, co w świnoujskiej scenie muzycznej jest najlepsze. Zespół już w momencie swojego powstania był legendą. Od tej pory jest tylko lepiej. Formacja pożera ludzi wyrafinowanymi dźwiękami z pogranicza jazzu, techno i rumuńskiej muzyki psychodelicznej. Inteligentna zabawa konwencją powoduje, że widownia z reguły godzi się na pożarcie, wpada w trans i podryguje wesoło. Ludojad nie cierpi nudy, często improwizuje, przebiera się w ciuszki największych światowych kreatorów mody, a w swoje koncerty wkłada maksimum serca, trochę jodu i świeżą bałtycką bryzę.

ZNAJDŹ W PROGRAMIE: 09.11.2013 | SOBOTA 21:00

SMKKPM ULTRA

1. Koniec świata
2. T rex
3. Porucznik Jastrząb
4. Nie idź za poetą
5. BANG!
6. Biznesmen
7. Miłość w niskiej rozdzielczości
8. Rewolucja
9. Zgaś w swoim sercu ogień nienawiści
10. Więcej światła

PRZECZYTAJ BIOGRAM ZESPOŁU: SMKKPM ULTRA

www.facebook.com/kuzniaultra
www.youtube.com/operatorDzwigu
www.soundcloud.com/smkkpm-ultra
www.facebook.com/kuzniazola
www.facebook.com/kuznia.kkpm

LUDOJAD

1. Watch wah
2. Attenzione diskoteka
3. Kebab
4. Shin dzaj huan
5. Dziadek in da house
6. Intergalactic Dziadek
7. Lay me down
8. Johny Cassino
9. Jestem Ludojadem
10. Umbrella
11. Jeba Jeba
12. Radio
13. Blood
14. Kraftwerk boy

PRZECZYTAJ BIOGRAM ZESPOŁU: LUDOJAD

www.facebook.com/LUDOJAD
www.youtube.com/user/ludojad600/videos