ZAPROSZENIE DYREKTORA ARTYSTYCZNEGO FESTIWALU

31 | 10 | 2013

news 08 Adam Klocek Dyrektor Artystyczny Festiwalu WSSSzanowni Państwo,

Przed nami kolejna, czwarta już edycja Festiwalu Wszystkie Strony Świata. Od trzech lat mamy przyjemność spotykać się z Państwem w pięknych Puławach. Zadbane miasto i przyjaźni ludzie to miejsce, w którym z radością chce się organizować muzyczny cykl mający już zresztą niemałą tradycję i historię. A Puławy niech trwają w swym pięknie i czerpią z bogactwa historycznych zdarzeń, szczególnie owych muzycznych i artystycznych, które od wieków miały tu miejsce.

W tym roku program równie szeroki jak w latach ubiegłych – podróż od Mozarta do szlagierów lat sześćdziesiątych. Włodek Pawlik ze swym prawykonywanym tu „II Koncertem fortepianowym”, mistyczny „Kwartet na koniec czasu” Oliviera Messiaena, recital skrzypcowy Aleksandry Kuls, jazzowe klimaty pianistyczne Mishy Alperina oraz Maja Kleszcz w premierowej odsłonie symfonicznej wykonywanych przez siebie utworów. Do tego moc ostrych brzmień w festiwalowym klubie.

Kolejny raz powtarzamy z mocą, że „Puławy to miejsce, w którym Wisła wyznacza magiczną granicę dawnego limesu karolińskiego i fascynującego świata Rusi i kultury wschodniej. To mosty, te mentalne i całkiem realne, pomiędzy narodami i ich kulturą muzyczną, bardzo indywidualną, a jednocześnie naszą, wspólną”. Niech ten czwarty będzie równie ciekawy i udany jak poprzednie, czego Państwu i sobie życzę!

Adam Klocek
Dyrektor Artystyczny Puławskiego Festiwalu Muzycznego Wszystkie Strony Świata