HORNY TREES

Horny TreesTrójka przyjaciół, artystów muzyków, których połączyła głęboka dendrologiczna pasja. Wszelkie opisy ich twórczości oznaczają po prostu, że Szamburski, Trifonidis i Zemler – muzycy związani ze środowiskiem warszawskiej wytwórni Lado ABC – grają piękną i prawdziwą muzykę dla siebie i dla Was. Horny Trees wyróżnia telepatyczna komunikacja i szybkość reakcji, dzięki czemu są w stanie stworzyć muzykę, która sprawia wrażenie precyzyjnie zakomponowanych i zaaranżowanych wypowiedzi dźwiękowych.

W 2007 roku miała miejsce premiera debiutanckiego atlasu autorstwa Horny Trees, określonego przez recenzenta Gazety Wyborczej mianem jednego z największych objawień okołojazzowych roku. Były to pierwsze zapiski, pierwsze diagnozy i opis tych niezwykłych zarodków, które tak szybko rozrosły się w całej niemal leśniczówce. Rok 2009 to drugi atlas grupy – „Branches of Dirty Delight“, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „gałęzie wulgarnej rozkoszy”. Gałęzie te wrastają w podświadomość, niwecząc szybko pokłady starej gnijącej kory i wnet zasiewają pnącza lubieżnej witalności.

Skład:
Paweł Szamburski – klarnety przetwarzane, elektronika
Maciej Trifonidis – gitara
Hubert Zemler – perkusja

PAWEŁ SZAMBURSKI – Gra na drewnianym klarnecie wykonanym z rdzenia Hebanu Grenadil oraz na plastikowych zabawkach elektronicznych. Studiował na Wydziale Antropologii Kultury oraz Muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim (dawno temu). Aktualnie współtworzy niezależną wytwórnię płytową Lado ABC oraz stowarzyszenie kulturalne LADO, które przyczynia się do rozwoju nowej muzyki w Polsce. Był niegdyś założycielem i liderem zespołu Meritum oraz cyklicznych spotkań z muzyką improwizowaną Djazzpora. Grał również w legendarnej Tupice. Dziś występuje z takimi zespołami jak SzaZa – duet Szamburski/Zakrocki, trio SzaZaZe – wraz z Hubertem Zemlerem (muzyka interdyscyplinarna – film, taniec, teatr, animacja, słuchowisko), Cukunft (współczesna muzyka żydowska), Ircha (kwartet klarnetowy – kameralistyka) oraz Horny Trees (sprośne pędy i kosodrzewina). Tworzy także solowy projekt „Barakura”, ale rzadko z nim występuje, bo jest to dla niego bardzo stresujące. W roku 1985 wygrał leśny konkurs dla dzieci „Ptasi Pisk”, w którym rozpoznał aż czterdzieści gatunków ptaków po ich śpiewie. Wziął również udział w konkursie „Drwale z Brwinowa”, ale przegrał z kretesem.

MACIEJ TRIFONIDIS – Kompozytor, multiinstrumentalista, producent muzyczny, realizator dźwięku. Muzyka Trifonidisa jest różnorodna. Kompozytor niczym podróżnik wędruje po świecie dźwięków, zachowując jednocześnie swój indywidualny styl i język muzyczny. Komponuje na duże orkiestrowe składy, comba, kameralne tria, duety. Jego muzykę charakteryzuje niezwykła energia, zabawa fakturą i formą. Obok wyrafinowanych jazzowych tematów w kompozycjach Trifonidisa usłyszymy odważne sonorystyczne eksperymenty, dzikie free jazzowe improwizacje, symfoniczno-filmowe nastroje. W wielowątkowych utworach odnajdziemy wpływy muzyki jazzowej, współczesnej i etnicznej. W swojej muzyce artysta łączy brzmienia akustyczne z elektroniką, oscylując między improwizacją a precyzyjnym zapisem utworów. Aktualnie tworzy formacje: Tricphonix, Trifonidis Free Orchestra, Trifonidis Trio, Trifonidis Downtown oraz w Horny Trees. Działalność kompozytorska to jedna z dróg artysty. Jako gitarzysta i multiinstrumentalista udziela się oraz tworzy wiele zespołów sceny jazzowej, world music i muzyki improwizowanej. Jako producent, realizator dźwięku i wydawca (slowdown records) tworzy i nagrywa muzykę we własnym studio (Trifonidis Studio). Jako drwal i kosiarz wygrał wszystkie konkursy, ale woli o tym nie mówić za wiele.

HUBERT ZEMLER – Gra na drewnianej, klonowej perkusji oraz perkusjonaliach wykonanych z drewna. Jeszcze podczas studiów na warszawskiej Akademii Muzycznej zainteresował się muzyką improwizowaną. Po jej ukończeniu nic już nie stało na przeszkodzie w rozwijaniu pasji, jaką było poszukiwanie nowych rozwiązań brzmieniowych i improwizacja. Podczas wieloletniej współpracy z kubańskim pianistą Reiem Ceballo zgłębił tajniki rytmów afrokubańskich. Jest członkiem ansamblu Natalii „Natu” Przybysz i DJ Enveego, grupy perkusyjnej Ritmodelia, zespołu Cinq G (senk że), kwartetu Wojciecha Staroniewicza, tria Marcina Olaka, Saintbox, Incarnations. Wraz z Piotrem Zabrodzkim współtworzy zespół Blast Muzungu oraz trio z Bronisławem Szałańskim. Brał udział w nagraniu płyty „Namanga” z udziałem najwybitniejszego polskiego tubisty Zdzisława Piernika. Ostatnio występuje w repertuarze solowym – w 2012 roku ukazała się debiutancka płyta „Moped” wydana przez Lado ABC. Jest laureatem III Nagrody na regionalnym przeglądzie młodych drwali województwa kujawsko-pomorskiego „Axe Juniors 1999” oraz wyróżnienia na makroregionalnym popisie leśniczych „Kora 2000”. W ubiegłym roku wygrał wyścig „Najszybszej sadzonki” w Lesznie, osiągając wynik stu dwudziestu drzewek na minutę.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁ O REPERTUARZE: HORNY TREES – badanie puszczy dźwiękowej
ZNAJDŹ W PROGRAMIE: 05.11.2013 | WTOREK 19:00

www.facebook.com/HornyTrees
www.myspace.com/hornytrees
www.ladoabc.com
www.facebook.com/ladoabc