SKRZYPCE W ROLI GŁÓWNEJ

24 | 10 | 2013

Mistyczny „Kwartet na koniec czasu” Oliviera Messiaena oraz recital skrzypcowy Aleksandry Kuls – to kolejne propozycje 4. edycji Puławskiego Festiwalu Muzycznego Wszystkie Strony Świata.

news 05 aleksandra huls fot. www.aleksandrakuls.comUtwory Henryka Wieniawskiego, Karola Szymanowskiego, sonatę Ravela, „Tańce rumuńskie” Bartóka, w końcu „Fantazję Carmen” usłyszmy w wykonaniu 22-letniej skrzypaczki. ALEKSANDRA KULS występowała jako solistka na Ukrainie, w Belgii, Norwegii, Brazylii, Niemczech. Jest laureatką Paszportu „Polityki” i Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego. 4 listopada wystąpi w Puławach z recitalem. Na fortepianie będzie jej towarzyszyć Justyna Danczowska.

W Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny usłyszymy „KWARTET NA KONIEC CZASU”. Do napisania utworu zainspirował ponoć Messiaena zachód słońca, w którym ujrzał postać anioła w tęczowej aureoli. Jak podkreślają badacze, ta piękna muzyka sprawia, że czas się zatrzymuje. Szczególni będą też wykonawcy – 6 listopada w Puławach usłyszymy Adama Klocka (Dyrektora Artystycznego festiwalu), Dominika Kossakowskiego, Tomasza Sowę i Aleksandra Dębicza. Koncert nie jest biletowany.