100% MUZYCZNEJ NORMY

28 | 10 | 2013

Dźwiękowa puszcza Horny Trees, muzyka świata Vołochów oraz niespodzianki Sceny OFF. W programie 4. edycji Puławskiego Festiwalu Muzycznego coś dla siebie znajdą miłośnicy folku, muzyki z czterech stron świata i jazzowego grania.

news 06 smkkpm ultraMuzyka ludowa i klasyka to połączenie, jakim zaskakują VOŁOSI. Improwizujący kwintet, wychodzący poza kategorię muzyki folk, nowych inspiracji szuka na skrzyżowaniu kultur. Grupa występowała w całej niemal Europie oraz Maroku, Indiach i Nepalu. Na scenie Puławskiego Ośrodka Kultury Dom Chemika pojawią się 8 listopada. Bilety są dostępne w kasie POK.

Muzycy warszawskiej grupy HORNY TREES w głębi duszy uważają się za leśników: opiekunów i badaczy dźwiękowej puszczy. Obiecują, że gałęzie ich twórczości wrastają w podświadomość,  niwecząc pokłady starej gnijącej kory i wnet zasiewają pnącza lubieżnej witalności. Przygotujcie się na spotkanie 5 listopada w Domu Chemika.

SCENA OFF łączy w tym roku północ i południe Polski. Reprezentacja Krakowa to Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn w składzie Ultra. Bojowa, bogata muzycznie formacja specjalna – tak mówią o sobie. Obiecują dawkę trapcore punk-folku, ultra-szybkie solówki, miażdżące partie basu. Kolejną dawkę energii gwarantuje świnoujska grupa Ludojad. Ludojad nie cierpi nudy, często improwizuje, a w swoje koncerty wkłada maksimum serca, trochę jodu i świeżą bałtycką bryzę. Do zobaczenia w Klubie muzycznym Smok 9 listopada. Wstęp na wydarzenie jest wolny.